Haber

Fahrettin Altun’dan İsrail’e tepki: Gazetecilerin ve sivillerin öldürülmesini kınıyoruz

İletişim Lideri Fahrettin Altun, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında ayrım gözetmeksizin gazeteci ve sivilleri öldürmesini kınadığını, basın mensuplarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu belirtti.

‘SAVAŞIN BAŞLANGICINDAN BERİ 24 GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ’

Altun, X hesabından yaptığı açıklamada, savaşan tüm tarafların sivilleri koruma görevi bulunduğunu vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

Gazze’de savaşın başladığı günden bu yana 24 gazeteci hayatını kaybetti, çok sayıda gazeteci de yaralandı. Çatışma bölgesinde gazetecilerin ve diğer sivillerin hedef alınmasını ve ayrım gözetmeksizin öldürülmesini kınıyoruz.

Meslektaşlarımız ve arkadaşlarımız sadece işlerini yapıyor ve haberleri yerinde ulaştırıyorlar. Onlara karşı herhangi bir rastgele şiddet kabul edilemez. Savaşın vahşetini görebileceğimiz tek kanalımız onlar. İsrailli yetkililere sivil kayıpları görmezden gelmeyi bırakmaları ve haber çalışanlarını korumak için güçlü önlemler almaları çağrısında bulunuyoruz.

‘BARIŞI ANCAK GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARARAK SAĞLAYABİLİRİZ’

Sivillerin milliyetlerine ve etnik kökenlerine değer verilmemeli ve savaşan tüm tarafların onları savunma misyonu vardır. Sahadan gerçeğin yalnızca tek bir versiyonunu aktarmak isteyenler, muhabirlerin hayatını olabildiğince zorlaştırıyor. Herkese sadece işlerini yapmaya çalıştıklarını ve bunun hayatlarına mal olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bu korkunç çatışmada hayatını kaybeden haber çalışanlarının ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Barışı ancak gerçekleri ortaya çıkararak ve sahadaki gerçekleri kabul ederek başarabiliriz.

bandirma-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu